یک وعده غذایی بسازیم که بچه ها دوست داشته باشند

یک وعده غذایی بسازیم که بچه ها دوست داشته باشند

دادن غذاهای خاص به بچه ها می تواند در بعضی مواقع کار سختی باشد، به خصوص برای بچه هایی که نسبت به بقیه بدخوراک تر می باشند.برای اینکه وعده غذایی بسازیم که هر کسی دوست داشته باشد می توانید این مطلب را بخوانید!

بخش 1

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی بسازیم

 

 

1- چیزی را بسازید که همه دوست دارند:اگر علی همه غذای مرغش را می خورد ، اما نخود فرنگی ها را نمی خورد و سارا کاملا مخالف عمل می کند،این به معنی آن می تواند باشد که ما بهترین انتخاب را نداشته ایم:

 

 

2- حق انتخاب بدهید:اگر شما گزینه های متعددی برای بچه (ها)داشته باشید بنابراین آنها میزان بیشتری از آن را می خورند!مثلا جوجه را انتخاب کنید با حق انتخاب نخودفرنگی یا برنج،فقط نگویید"ما جوجه را فقط برای ناهار می خوریم"وقتی شما گزینه های بیشتری مانند اضافه کردن کمی ادویه به آنرا دارید.

 

 

3- اطلاعاتی در مورد غذاهایی که بچه های شما دوست دارند را تهیه کنید.در مورد غذاهایی که در مدرسه به آنها داده می شود یا داده اند را بپرسید ، و اینکه آن غذاها را دوست دارند یا نه.و در مور اینکه غذای مورد علاقه اش چیست هم بپرسید ، و اینکه برای شام چه چیزی دوست دارند .(مطمئنبشوید که در اولین زمان این موارد را از او پرسیده اید برای اینکه زمان زیادی برای اماده کردن آن غذا دارید!)

 

4- مخلوط کنید:هر کسی یک تغییر خوب را دوست دارد(اغلب اوقات)!حتی اگر شما غذاهای مشابه می خورید، آن غذا را می توانید با دستورالعملی جدید به صورت متفاوتی درست کنید.اگر شما دیروز برنج و گوشت داشته اید،امروز گوشت و کلم بروکلی داشته باشید،یا گوشت را با یک سس جدید درست کنید.امکانات بی حد و حصر است اما سعی کنید همیشه از انجام موارد مشابه و پشت سر هم دوری کنید.

 

5-گزینه های سالم را انتخاب کنید.شما لازم نیست با این مورد کنار بیایید،اما یافتن گزینه هایی که که هم بچه ها دوست دارند و هم سالم است یک انتخاب ایده آل است!غذاها ، میوه ، گوشت، سبزی و حبوباتی که بچه ها دوست دارند را پیدا کنید ، و سعی کنید هر کدام از این موارد را در هر وعده غذایی قرار بدهید  مثلا در یک وعده میوه مورد علاقه اش را قرار بهید و در وعده روز بعد سبزی مورد علاقه را قرار بدهید.

 

6-  مطمئن بشوید که شما هم آن غذا را دوست دارید:زمانی که شما غذایی رای برای بچه ها درست می کنید که خودتان دوست ندارید این احتمال هست که شما نمونه مناسبی برای بچه ها درست نکنید.مطمئن شوید که همه خانواده ان غذا را دوست دارند!

بخش 2

آنها را متقاعد کنید که آنار امتحان می کنید

1- با آنها مصالحه کنید.چیزی بهشان پیشنهاد بدهید اگر آنها این غذای جدید را امتحان کنند، بهشان بگویید " اگر این غذای جدید را بخوری غذای مورد علاقه ات را برایت می سازم و لازم نیست همه این غذای جدید را بخوری"

 

2-    بهش منشان بدهید که فرد دیگری هم این غذا را می خورد.اگر شما می توانید بچه و یا حتی قرد مسن تری را پیدا کنید که این غذا را می خورد می توانید انرا به فرزندتان بگویید و مثلا بگویید"(نام) این کار ار انجام می دهد)" و یا نشان بدهید اکه بازیگر یا فرد مورد علاقه اش این کار را انجام می دهد

بخش 3

غذا را بسازید

 

1- مخلوط کنید.اگر آنها یک غذا را دوست ندارند سعی کنید آنها را مخلوط کنید و آنرا متفاوت بسازید،یا کلا آنرا رها کنید.

2-آنرا قشنگ درست کنید.اغلب اوقات آنچه باعث می شود که بچه غذایی را دوست داشته باشد این می تواند باشد که آن چطور به نظر می رسد.از مواد غذایی رنگی استفاده کنید و یا موارد بد شکل را با مخلوط کردن آن با چیزهای دیگر مخفی کنید.

 

3-  از آنها در آشپزی کمک بگیرید.اگر فرزند شما به اندازه ای بزرگ شده بهش این اجازه را بدهید که در آشپزی به شما کمک بکند .اگر آنها در درست کردن آن شریک باشند برای آنها جالب خواهد بود تا آن را امتحان کنند.

 

4-  از کلمات نیش دار بپرهیزید. آن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد که شما ساعات زیادی را در کنار اجاق باشید اما بچه شما حتی به آن غذا لب نزند،اما اگر سعی کنید تا با گفتن کلمه " همین الان بخور!" او را مجاب به خوردن  کنید او به احتمال زیاد مقاومت بیشتر خواهد کرد.