چطور روغن اسطوخودوس بسازیم

روغن های اسطوخودوس برای طعم ، عطر دلپذیر و زیبایی استفاده می شود و همچنین ممکن است برای تسکین پوست آسیب دیده یا خارش، کمک به خواب، یا در ساخت یک روغن ماساژ خوشایند استفاده گردد.روغن دم کرده اسطوخودوس یکی از بهترین دستورالعمل ها برای استفاده خانگی می باشد برای اینکه راحت آماده می شود و با هر مقدار اسطوخودوس می توانیم انرا آماده کنیم و محصولی آماده برای استفاده می باشد. شما این انتخاب را دارید که از روغن های اسانس اسطوخودوس استفاده کنید اما آگاه باشید که این فرایند می تواند سخت باشد و به مقدار کمتری منجر شودو قبل از استفاده در روغن دیگری قرار داده شود.                    

روش 1

ساخت روغن اسطوخودوس

 

شاخه های اسطوخودوس تازه خریداری شده و خشک شده را برش بزنید. ساقه های اسطوخودوس را همراه با گل ها، در قسمت های 6 اینچِی (15 سانتیمتر) یا طولانی تر برش بزنید برگها و ساقه های جدید را می توان برای خارج سازی روغن استفاده کرد، هرچند که از درختچه های ضخیم، نزدیک به ریشه بایستی اجتناب شود.شما می توانید از جوانه های گل یا گل هایی که بوی خوبی دارند استفاده کنید.

2-      اجازه بدهید اسطوخودوس درابتدا خشک گردد.اگر شما از اسطوخودوس تازه استفاده می کنید درابتدا آنرا در سایه یا در یک پارچه قرار دهید برای اینکه عطر آنرا بیشتر نید و بوی نامطبوع روغن را به حداقل برسانید

جوانه ها را با یک بند پلاستیکی یا ریسما در یک جای گرم و خشک به صورت وارونه آویزان کنید .قرار دادن ان در نور خورشید آنرا خیلی سریعتر خشک می کند اما بعضی از روغن های آنرا از بین می برد.اسطوخودوس های برش داده شده تازه دو هفته زمان برای خشک شدن کامل نیاز دارد.بعضی از آنها طی یک تا سه روز خشک می شوند.

 

3-      به ارامی لاوندرها را خرد کنید و در یک کاسه بریزید و با دست های تمیز آنرا پاک کنید و کمی آنرا بفشارید تا عطر آن در آید

در ابتدا دست و کاسه را اگر کثیف بود بشویید اما قبل از اینکه لاوندرها را در آن بریزید آنرا به خوبی خشک کنید تا در درسات کردن روغن مشکلی پیش نیاید.

4-      روغن روی گل ها بریزید.روغن غیر معطر یا کمی معطر را روی گل ها در کاسه بریزید.روغن را روی گل ها بریزید تا زمانی که تمام اسطوخودوس ها را پوشش دهد اما 1.25 تا 2.5 سانتیممتر از بالای آنرا برای سایر کارها باقی بگذارید . روغن بادام، روغن زیتون یا روغن گلرنگ معمولا برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند اما قبل از استفاده از انها آنها را ببویید و از روغنی استفاده کنید که بوی آن روغن بوی لاوندر را نپوشاند.

5-      اگر زمان و نور خورشید را دارید اجازه بدهید لاوندرها به خوبی خیس بخورند .درب کاسه را محکم ببندید و اجازه بدهید تا ترکیب در نور آفتاب قرار بگیرد.معمولا 48 ساعت زمان نیاز است تا بوی آن در بیاید و در طی سه تا شش هفته روغن آن خالی می شود اما اگر زمان یا نور خورشید کافی برای این کار ندارید از روش زیر استفاده کنید.

6-      اما اگر زمان یا نور خورشید کافی ندارید روغن را با احتیاط گرما بدهی. یک روش سریعتر جایگزین  به جای نور خورشید استفاده از دو ظرف روی هم یا پلوپز برای گرما دادن به روغنو ترکیب لاوندر می باشدبرای 2 تا 5 ساعت در یک دمای ثابت 100 تا 120 درجه فارنهایت(38 تا 40 درجه سانتیگراد)می باشد. ایم روش تنها در زمانی قابل استفاده می باشد که شما یک حرارت سنج پخت و پز  و قابل کنترل و یک منبع گرمای قابل کنترل داشته باشید. گرمای زیاد می تواند عطر و عمر روغن را تحت تاثیر قرار دهد.

7-      روغن را صاف کنید.یک پارچه یا صاف کننده را روی کاسه قرار دهید و روغن و ترکیب آنرا روی آن بریزید گل ها و دیگر قطعات لاوندر را عنوان کمپست در نظر بگیرید و یا در باغ بریزید.

8-      اگر می خواهید روغن بهتری بسازیذ این روند را دوباره تکرار کنید .شما می توانید روغن را در یک کاسه بریزید و از لاوندر جدید دوباره استفاده کنید به همان روش گفته شده در بالاو این روش می تواند تا 8 بار تکرار گردد اگر شما می خواهید روغن قوی تری داشته باشید.

9- چند قطرع ویتامین E به ان اضافه کنید (اختیاری) در انتهای کار می توانید چند قطره ویتامین e به ان برای افزایش طول عمر آن اضافه کنید و بهم بزنید و این روش اگر شما یک جای خنک و تاریک ندارید توصیه می شود

10-      روغن ساخته شده را در یک ظرف تیره بریزید

 

روش 2

ساخت کرم لاوندر

1- درابتدا روش های قبلی در بالا برای ساخت روغن را انجام دهید.این روش برای ساخت کرمی برای مالش روی پوست برای کاهش التهاب یا درد می باشد.

 

2-      مقداری موم زنبور عسل را رنده کنید.شما تقریبا به یک بخش موم زنبور عسل و 8 بخش روغن نیاز دارید.

3-      با گرمای ملایم موم و روغن را گرما بدهید.قطعات موم را در یک ماهیتابه قرار دهید  و روغن را سپس در ان بریزید و به آرامی تازمانی که همه ذوب شود گرما بدهید.

4-  محتوی ذوب شده را در یک ظرف بریزید. صبر کنید تا خشک گردد با کمی هوا

 

5-      مخلوط را در مکان سرد قرار بدهید بعد از 10 تا 15 دقیقه در یخچال یا 30 دقیقه در هوای سرد اتاق کرم را  به وسیله انگشت تان چک کنید تا ببینید چقدر محکم شده است. شما می توانید دوباره انرا با موم ذوب کنید تا آنرا محکم تر کنید.