چطور برای تافل TOEFL مطالعه کنیم

تافل یا تست انگلیسسی به عنوان یه خارجی یک ازمون طراحی شده برای اندازه گیری روان بودن زبان انگلیسی شماست.

آزمون شامل 4 بخش می باشد.خواندن،گوش دادن،صحبت کردن و نوشتن

 

بخش 1

مهارت های انگلیسی خود را بهبود دهید

 

زمان زیادی برای آماده سازی وقت اختصاص دهید.یادگیری یک زبان دیگر کاری بسیار وقت گیر می باشد

 

 

2- در زبان انگلیسی تفکر کنید.در همه زمان ها ، در حالیکه راه می روید،زمانی که برای روز خود برنامه ریزی می کنید،زمانی که در حال خوردن می باشید.این مسئله کار را برای شما بسیار راحت تر می کند تا بیشتر تمرین کنید.

  • بهترین راه برای یادگیری این است تا از مهارت های خود استفاده کنید و با خارجی زبانان صحبت کنید.سایت های زیادی در اینترنت برای این کار وجود داردا که شما می توانید از این سایت ها استفاده کنید.شما می توانید از اسکایپ استفاده کنید یا به صورا چره به چهره تمرین کنید

همچنین می توانید به رادیو، تلویزیون و پادکست های انگلیسی گوش دهید

 

 

3- گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.گرامر به تنهایی نمی تواند یک امتیاز بالا در بخش گرامر برای شما فراهم کند.اما بسیار مهم است تا درباره گرامر یاد بگیرید.

 

4- یاد بگیرید تا بخش های یک گفتگو در انگلیسی را تشخیص دهید.اسم ها ،فعل ها ، قیدها،صفات،حروف اضافه ، حروف ربط ، ضمایر که این موارد مفاهیم اولیه می باشد. عباراتی نیز وجود دارد که به عنوان اسم، افعال و غیره عمل می کنند.

 

5- بعضی از اصطلاحات عامه را یاد بگیرید.می توانید برای لیست تعدادی از تعاریف و اصطلاحات از سایت wiktionary  استفاده کنید.

 

6- تا جایی که می توانید متن و داستان های انگلیسی بخوانید.مجلات ، روزنامه،و مقالات کوتاه برای شروع عالی می باشند اما در مرحله بعد کتاب بخوانید.بخش خواندن یکی از سخت ترین بخش هاست اگر ایده اصلی را شما متوجه نشوید.

 

 

7- تا می توانید متن های انگلیسی بنویسید.اگر نوشتن شما عالی نیست نگران نباشیدتنها روی کنار هم قراردادن 5 تا 6 جمله  در پاراگراف کار کنید.قبل از نوشتن تمرین کنید ، یا نوشته تان را با استفاده از یک متن دیگر یا استفاده از هر تکنیکی سازماندهی کنید.اگر شما قبل از نوشتن یک برنامه داشته باشید نوشتن برای شما خیلی راحت تر می شود  

بخش 2

مهارت های TOEFL خود را بهبود ببخشید.

 

 1-یک آزمون تستی بگیرید. شما می توانید آزمون های تافل زیادی را آنلاین پیدا کنید یا می توانید یک کتاب آماده سازی آزمون مانند Barron,s TOEFL را خریداری کنید.

  • در طی آزمون به خودتان وقت بدهید آنقدر که شما یاد بگیرید هر بخش چه مقدار وقت می گیرد.
  • با هر بخش از ازمون تمرین کنید و با آن آشنا شوید به طوریکه بفهمید هر بخش چطور کار می کند.
  • یاد بگیرید چه ترتیبی از سوالات پرسیده خواهد شد ، چه ترتیبی از موضوعات مقاله اختصاص خواهد یافت و چه ترتیبی از موضوعات در آزمون خواهد بود.
  • پیدا کنید چه بخش ها و موضوعاتی سخت است و در آن بخش ها بیشتر تمرین کنید

 

2- کتاب های آماه سازی تافل را خریداری کنید.یک کتاب خوب رای شروع می تواند The Official Guide to the TOEFL Test باشد که آنرا می توانید به صورت آنلاین نیز پیدا کنید.این کتاب ها شما را با ساختار آزمون و نحوه ارایه محتوا آشنا می سازد

  • در این کتاب ها نکات بسیاری قرار داده شده است .نکات را بخوانید و در خاطر خود بسپارید چرا که می توانند باعث یک نمره عالی در آزمون شوند.

 

 

3- با انواع سوالات اشنا شوید.انواع مختلفی از سوالات در آزمون تافل وجود دارد.مطمئن شوید که شما در مورد اینکه چه سوالاتی در آزمون خواهد آمد آشنا هستید در اینجا به طور خلاصه آنها را ذکر می کنیم:

  • سوالات خواندن – عمدتا چند گزینه ای، همراه با واژگان، جزئیات، هدف، اطلاعات واقعی منفی، اطلاعات ضروری، مرجع، و استنباط.شما همچنین باید یاد بگیرید تا در کجای جمله ، خلاصه ها و جداول چه اطلاعاتی را قرار بدهید
  • سوالات گوش دادن. دوباره، به طور عمده چندگزینه ای، همراه با ایده اصلی، جزئیات، هدف، سازمان و استنباطی. همچنین جداول و برخی سوالات وجود دارد که به شما بیشتر از یک پاسخ می دهد.
  • سوالات صحبت کردن. به شما یک موضوع داده می شود تا درباره اش گوش کنید کمی بعد تا اندیشه های خود را جمع آوری کنید، و سپس زمان صحبت کردن فرا می رسد.سوالات از اکادمیک تا شخصی متنوع می باشد
  • سوالات نوشتاری:به شما دو کار داده می شود.در ابتدا برای 20 دقیقه خواهید نوشت و بعد برای 30 دقیقه. شما باید نظر خود را مطرح کنید و بتوانید آن را برگردانید.

 

 

 

4- به انجام ازمون های تستی ادامه بدهید. گرفتن یک آزمون به معنای چیزی نیست - شما می توانید واقعا خوب یا واقعا بد انجام دهید.بنابراین زمان انرا کاهش بده و چندین بار آزمون بده.نمره آزمون نهایی شما احتمالا در همین دامنه ازمون تستی قرار خواهد گرفت و هر چه بیشتر آزمون دهید کمتر عصبی خواهید بود!