10 مرحله برای شروع یک کسب و کار کوچک

 

زمانی که به دلایل عمده شروع یک تجارت جدید توجه می کنید شامل داشتن یک ایده منحصربه فرد، طراحی یک شغل که دارای انعطاف رشد می باشد و کار به سوی استقلال مالی و سرمایه گذاری روی خود باید توجه داشت که تجارت های کوچک در هر جایی وجود دارند.

اما هر تجارت کوچکی به سوی موفقیت حرکت نمی کند و تنها در حدود دو سوم از کسب و کارها با کارکنان دو سال بیشتر زنده نمی مانند.و در حدود نصفی از آنها بیشتر از 5 سال دوام نمی آورند بنابراین شما برای راه اندازی کار خود در یک چالش واقعی قرار می گیرید و مرحله اول بسیار مهم می باشد واین مرحله اغلب در ابتدا تنظیم می شود، بنابراین مطمئن شوید که همه مراحل لازم را به ترتیب انجام می دهید و این مرحله پایه ای برای موفقیت کسب و کار شما می باشد.

در اینجا 10 مرحله لازم بای موفقیت یک کسب و کار را ذکر می کنیم

در هر مرحله فقط یکی را انجام دهید و بنابراین شما در راه موفقیت تجارت کوچک خود خواهید بود.

 

مرحله 1:تحقیقات خود را انجام دهید

به احتمال زیاد شما قبلا یک ایده کسب و کار را شناسایی کرده اید بنابراین زمان آن است که انرابا واقعیت متوازن کنید آیا ایده شما این پتانسیل را دارد که موفق شود؟شما نیاز خواهید داشت تا ایده تجاری خود را از طریف یک فرایند تایید درستی بررسی کنید قبل از اینکه هرچه بیشترجلو بروید

برای اینکه یک کسب و کار کوچک موفق شود، باید یک مشکل را حل کنید، نیازمندی را برطرف کنید یا چیزی را که بازار می خواهد ارائه دهید.

راههای زیادی برای اینکه این نیازها را بسنجید وجود دارد شامل تحقیق ، گروه های تمرکز ، و حتی آزمایش و خطایابی

در زمان بررسی بازار لازم است شما به این سوالات پاسخ بدهید:

آیا نیازی برای سروس و یا محصول های شما به صورت قابل پیش بینی وجود دارد؟

چه کسی به آن نیاز دارد؟

آیا شر کتهای دیگری وجود دارند که محصول مشابهی تولید کنند؟

رقابت چطور است؟

کسب و کار شما چطور با بازار منطبق خواهد شد؟

 فراموش نکنید که قبل از اینکه شما کسب و کارتان را شروع کنید و ادامه دهید، سوالات بالا را بپرسید.

 

مرحله 2: یک برنامه ایجاد کنید

شما نیاز به یک برنامه دارید تا ایده کسب و کارتان را به واقعیت تبدیل کنید. یک طرح کسب و کار طرحی است که کسب و کار شما را از مرحله راه اندازی از طریق استقرار، و در نهایت رشد کسب و کار هدایت خواهد کرد، و این باید برای همه کسب و کارهای جدید باشد.

خبر خوب این است که انواع مختلفی از طرح های کسب و کار برای کسب و کارهای مختلف موجود می باشد.

 

مرحله 3:در مورد سرمایه خود برنامه ریزی داشته باشید

شروع یک کسب و کار کوچک جدید نیاز به سرمایه زیادی ندارد و اما شامل برخی از سرمایه گذاری های اولیه و همچنین توانایی برای پوشش هزینه های مداوم قبل از ایجاد سود است.در ابتدا از طریق یک فایل اکسل هزینه های اولیه کسب و کارتان را تخمین بزنید (شامل گرفتن مجوزها ، تجهیزات، هزینه های حقوقی ، بیمه ، نام تجاری ، موجودی ، اجاره بها و ...) و البته تمام چیزهایی که پیش بینی می کنید برای نگاهداشت کسب و کار جدید در مدت 12 ماه نیاز خواهید داشت (آب و برق و گاز ، اجاره، بازاریابی و تبلیغات ، تولید ، لوازم ، هزینه های سفر ، حقوق کارمندان و عوامل و هزینه های مصرفی و ...)

عدد به دست آمده سرمایه اولیه برای کسب و کار کوچک شما می باشد .

راه هایی که می توانید سرمایه کسب و کار خود را حال بدست آورید می تواند شامل موارد زیر باشد:

تامین مالی

وام های واحد های تجاری کوچک

کمک هزینه هایی که برای واحدهای کوچک اعطا می شود

خیر

 Crowdfunding

 

مرحله 4 : یک ساختار کسب و کار انتخاب کنید:

کسب و کار کوچک شما می تواند یک شرکت خصوصی، مشارکتی، یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا یک شرکت سهامی باشد. نهادهای کسب و کار که انتخاب می کنید، از نام تجاری شما، از مسئولیت شما و نحوه فایل بندی مالیات شما تاثیر می پذیرند.

شما می توانید یک ساختار اولیه کسب و کار را انتخاب کنید، و سپس ارزش خود را دوباره ارزیابی کنید و ساختار خود را تغییر دهید به طوریکه کسب و کار شما رشد می کند و نیاز شما نیز تغییر می کند.

بسته به پیچیدگی کسب و کار شما می توانید از یک مشاور استفاده کنید تا مطمئن شوید شما ساختار مناسبی برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید.

 

مرحله 5: نام تجاری خود را انتخاب و سپس ثبت کنید.

نام کسب و کار شما تقریبا در همه جنبه های کسب و کار شما نقش ایفا می کند  و هنگام انتخاب گزینه های خود و انتخاب نام کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید که به تمام پیامدهای بالقوه فکر کرده اید.

هنگامی که یک نام برای کسب و کار خود انتخاب کردید، باید بررسی کنید که آیا از این علامت تجاری استفاده شده است یا نه. سپس شما باید آن را ثبت کنید و اشخاص حقیقی نیز منطبق بر قانون نام خود را ثبت کنند.

فراموش نکنید که نام دامنه خود را پس از نام تجاری خود ثبت کنید.

 

مرحله 6:مجوز ها و اجازه های رسمی را بگیرید

کاغذ بازی و تشریفات اداری بخشی از روند شروع یک کسب و کار جدید می باشد و انواع مختلفی از مجوزهای کسب و کارهای کوچک موجود می باشد که شما بسته بسته به نوع کسب و کارتان و جایی که شما قرار گرفته اید می توانید انتخاب کنید . شما باید تحقیق کنید چه مجوزهایی در طول فرآیند راه اندازی کسب و کارتان می تواند به شما کمک کند.

 

مرحله7 : سیستم حسابرسی خود را انتخاب کنید.

یکی از مهمترین سیستم های کسب و کار های کوچک یک سیستم حسابداری است. سیستم حسابداری شما برای ایجاد و مدیریت بودجه شما ،سنجش نرخ ها و قیمت ها و ...لازم می باشد . شما می توانید خودتان با این سیستم کار کنید یا برای دوری از انجام کارهای حدسی یک حسابدار استخدام کنید .

 

 مرحله 8 : یک مکان برای کسب و کار خود مهیا کنید

در نظر گرفتن یک فضا برای انجام کارهای عملیاتی یک کسب و کار بسیار مهم می باشد هر چن شما در خانه  کار کنید، یا در یک دفتر مشترک کار کنید ، یا یک محل خرده فروشی

شما باید در مورد مکان ، تجهیزات و کارهای عمومی فکر کنید و مطمئن شوید که محل کسب و کار شما برای انجام کار شما مناسب می باشد . اگر خواسته باشید محل خود را اجاره یا خریداری کنید نیاز است تا توجه بیشتری را مبذول دارید

 

مرحله 9: یک تیم برای خود آماده کنید.

اگر شما در حال گرفتن کارمندان خود هستید ، زمانش فرا رسیده است تا کار خود را شروع کنید و مطمئن شوید که شما زمان لازم برای موقعیت هایی که شما نیاز دارید را در نظر گرفته اید و اینکه این موقعیت ها چه مسئولیت هایی دارند .

اما اگر می خواهید کار را به یک پیمانکار محول کنید لازم است در انتخاب پیمانکار مناسب از یک مشاور بهره ببرید.

اما اگر تنهایی دست به این کار زده اید لازم است تا تیم حمایتی خود را مهیا کنید که می تواند شامل یک مشاور ، مربی و یا خانواده شما باشد که می توانند برای شما به عنوان انگیزه و مشاور و یک منبع اطمینان عمل کنند.

 

مرحله 10 :  کسب و کار کوچک خود را توسعه بدهید  

زمانی که کار شروع شد نیاز است اقدام به جذب مشتریان کنید شما می توانید برای شروع این کار را با نوشتن یک طرح بازاریابی کسب و کار شروع کنید و از ایده های متنوع بازاریابی و کسب و کار برای توسعه کسب و کار خود به طور موثر استفاده کنید و زمانی که تمام فعالیت های بالا را تکمیل کردید آنوقت شما اصول اولیه موفقیت در کسب و کار را انجام داده اید و فراموش نکنید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید و از طرحی که ایجاد کرده اید به طور مداوم استفاده کنید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.